glyr skrev:Nej det var ikke for at røvrende jer.... Skulle måske ha formuleret mig anderledes.
Jeg har svært ved at shoppe rundt mellem flere spil på en gang og vidste min søn meget gerne ville have dette spil over.
Når først det lykkes at samle 4 der alle ønsker de 2 trofæer, er det ikke svært.
Good night and good luck !
tue69 skrev:Jeg må på det kraftigste fraråde folk at downloade den nye 1.04 patch, da den skaber en hundens masse problemer.
Først og fremmest resetter den dine stats, hvilket er et seriøst kæp i hjulet på eksempelvis Mt. Everest trofæet og det glitcher så også safehouse-trofæet, da den resetter tælleren, så man dermed ikke kan komme op på de 16 safehouses.
Endvidere medfører patchen også en mærkelig glitch, hvor quest-trackeren springer forvildet rundt imellem quests efter hver cutscenes og slutteligt og sidst så resulterer patchen i en spilødelæggende glitch, såfremt man befinder sig i en mission med tidsbegrænsning (af spoilermæssige hensyn afsløres ikke mere), da vil man opleve, at hvis man afslutter spillet inden missionen, downloader den nye patch og starter spillet igen, så vil man have 10 sekunder til at gennemføre en 4-minutters quest. Det kan selvsagt ikke lade sig gøre.
Ovenstående er skyld i at jeg ikke gider mere. Det er imponerende at Techland, ligesom de gjorde i Dead Island, formår at lave patches der smadrer mere end de gavner. Man skulle tro at det var noget de spekulerede i.
tue69 skrev:Ovenstående er skyld i at jeg ikke gider mere. Det er imponerende at Techland, ligesom de gjorde i Dead Island, formår at lave patches der smadrer mere end de gavner. Man skulle tro at det var noget de spekulerede i.
Sethos skrev:tue69 skrev:Ovenstående er skyld i at jeg ikke gider mere. Det er imponerende at Techland, ligesom de gjorde i Dead Island, formår at lave patches der smadrer mere end de gavner. Man skulle tro at det var noget de spekulerede i.
Så kender man Techland igen. De er bare en flok inkompetente aber og har alle dage været det, desværre.
BizzyVaping skrev:Er der nogen der ved hvordan man henter/starter bozak horde mode? Kan se i den nye developer video at det skulle være kommet med sidste update/patch men kan ikke finde det ingame
tue69 skrev:BizzyVaping skrev:Er der nogen der ved hvordan man henter/starter bozak horde mode? Kan se i den nye developer video at det skulle være kommet med sidste update/patch men kan ikke finde det ingame
Det skulle kunne lade sig gøre på PS Store. Der er dog en fejl i patchen der gør, at seasonpass-indehavere bliver opkrævet penge for det.
Brugere der læser dette forum: Ingen og 3 gæster